Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/londynska-real.com/includes/menu.inc).

Jak dobře udělat obnovu domu nebo jiného interiéru – praktické rady

  • Posted on: 18 June 2018
  • By: addmean
I nevelká obnova pokoje může působit hezké výsledky. Občas tato činnost je nádherným nápadem nejen, když pokoj buď dům je ve špatném stavu – stojí to za to, obnovit pokoj, když jeho majitelé touží po změně stylu anebo nezbytná je změna funkce pokoje. Aby se nemučit s mnohými a příliš dlouhými činnostmi během obnovy, nejlepším napadem je poznat jednoduché a praktické tipy, díky kterým pokoj bude výpadat užásně bez velkých komplikací.


elegantní interiér
Author: http://demural.fr/affiches/salon
Source: http://demural.fr/affiches/salon
Docela důležité je před obnovou pokoje přemýšlet, jaké konkretní činnosti a materiály jsou nutné. Poté můžeme udělat kalkulaci nákladu (co nám dá nějakou představu o ceně a připravení bude snadnější). Klíčovou otázkou je, pokud v interiéru nábytky a podobné vybavění – například koberec a závěsy – také koupíte nové, protože určitě ovlivní to cenu a vzhled obnovy. Už nevelká obnova, taková jako nová malba stěn nebo změna osvětlení může dělat autentické zázraky, jestli je úspěšná a chytře uspořádaná. Někdy nezbytné jsou trochu vážnější činnosti – například změna druhu podlahy na dlaždice, mozaiku anebo dřevěné panely – ale to záleží na jeji technický stav. Co je zajímavé, nyní dlaždice nemusejí být jen na podlaze – někteří mají raději je i na stěně kvůli nové estetické kvalitě (může se stát užásnou abstraktní mozaikou) a protože dobře chraní stěny před špínou, co velice hodnotí rodiče nebo majitelé některých zvířat.


Místo dělat úplně novou malbu je možné vybrat také nějakou tapetu. Teď docela půvabné jsou tapety ve stylu retro, exotickým a moderním – v tom druhým a třetím případě občas stojí to za to zvolit fototapetu s nějakým oblíbeným motivem. Vzhled interiéru se může poté proměnit. Moc vážné je rovněž osvětlení – jestli pokoj ma malé okno, nemá jej vůbec anebo je uložené v hlubokém stínu (třeba vzhledem k ostatní budově), nejlepším nápadem je koupit jeden velký zdroj světla a doplnit je dodateční osvětlovací instalaci – v tradičním stylu dobře fungují lampy se stínitkem a lampióny, a v moderním designerské lampy – tř. na stěnu, buď bodová. Aby trochu ušetřit elektřinou, vhodným nápadem jsou rovněž lampy LED buď na žárovky úsporné. Jestli stěny budou vlastnit stejnou bárvu, pozorujte že modrá působí klidnou náladu, oranžová dává energii, zelená je vhodná pro zrak, a bílá se charakterizuje ohromnou univerzalitou, a aby interiér vizuálně zvětšit, stojí to za to zvolit malé předměty anebo výzdoby v kontrastující bárvach.